شرکت موسویها

هر جا هنر وارد شود نتیجه اش در خور تحسین است

اساس بینش و عملکرد موسویها

موسویها معتقد به انجام کار به بهترین شکل ممکن است . طراحی را مقدمه و اصل اساسی آغاز هر پروژه ای میداند و بنای اندیشه را بر تحلیل دقیق کار قرار داده است
موسویها به واسطه سالها تلاش در عرصه هنر ، بکارگیری ریاضیات و هندسه در طراحی ، خود را ملزم به انجام کارهای دقیق و ظریفی میداند که صنعت کشور به آن نیازمند است
موسویها به جهت همکاری نزدیک با صاحبان صنایع، تامین کنندگان ، طراحان خلاق ، معماران و مهندسین ، دانش ارزنده ای را برای طراحی و تولید محصول بدست آورده است

 

ایزو 9001

موسویها با اعمال روشهای اجرائی در مدیریت کیفیت ، سامان دهی معیارهای تولید، توانست ، دوره های آموزش و اجرای موازین آن را سپری نموده و گواهینامه روش های اجرائی استاندارد مدیریت کیفی را اخذ نماید . استانداردها همواره توسط افراد و شرکت های پیشرو تعریف میشود.زیرا بالاترین سطح آن را در اختیار دارند

مسابقات هنری دانشجویان سراسرکشور

از تجارب موسس و مدیریت مجموعه

در پی شرکت در مسابقات هنری دانشجویان کشور موفق به کسب مقام نخست و رتبه برتر هنری درمیان دانشجویان هنرمند سراسر کشور شدم .این مقام شاید نوعی مشوق برای هنرمند به حساب آید . اما هیچ نهاد و سازمان متولی هنر در کشور استعدادهای کشوری را حمایت نکردند.شاید اگر اندک توجهی به این استعدادها وجود داشت امروز یکی از صادر کنندگان بزرگ آثارهنری درجهان بودیم .

مسابقات هنری دانش آموزان سراسرکشور

در دوره ابتدائی مسابقات دانش آموزی تنها در سطح شهر برپا می شد .سه سال پیاپی کسب مقام نخست نتیجه شرکت در مسابقات هنری شهری بود .در دوران متوسطه ، منتخبین هنری برای ارزشیابی به استان معرفی می شدند. تا پس از کسب برتری در مسابقات به عنوان نماینده استان در مسابقات کشوری حاضر شوند . مسئولیت چهار سال شرکت در مسابقات کشوری و کسب اثر برتر دانش آموزان سراسرکشورآسان نبود .برخی از دوستانم که در آن زمان نامشان در میان آثاربرگزیده بودند در هنر کشور فعالیت حرفه ای دارند و برخی دیگر مجبور به ترک کشور شدند و عده زیادی هم به کارهای متفرقه مشغول شدند . بودن در لیست پنج اثر برگزیده طی سه سال متمادی دهه شست هم توفیقی برایم حاصل نکرد

هنرمندان مبتکر

در میان هنرمندان ، افرادی هستند که علاوه برذوق و مهارت هنری و آشنائی با علوم مختلف ، هندسه، ریاضیات، فیزیک و فلسفه ، اندیشه ای ابداعی خلاق داشته و ابتکار و نوآوری در آثارشان مشهود است . این هنرمندان در انجام هر نوع فعالیت صنعتی یا هنری ، به شدت کمال گرا بوده و حاصل کارشان دردرجه بالایی از استانداردها قرار دارد. در شهرها ی کوچک هیچ سازمانی مسئول استعداد یابی نیست . بسیاری از این هنرمندان به مشاغل بی ربط مشغول بوده یا برای شکوفائی استعداد خود، راه مهاجرت پیش گرفتند.

انجمن هنرمندان خلاق

درابتدای سال 1374 جمعی از هنرمندان با تاسیس یک انجمن آزاد هنری موافقت کردند . این هنرمندان که از تحصیلکردگان در رشته های مختلف دانشگاهی بودند اساسنامه ای را تنظیم کردند که در آن هنرمندانی که حد اقل یک ابتکار ارزنده در کارنامه خود دارند به عضویت آن درآیند. این انجمن توسط بنیاد هنری موسویها شکل گرفت .

اکنون با گذشت بیست سال از تشکیل این انجمن اعضای آن در سراسر دنیا در خلق آثارنو و ارزشمند فعالیت داشته و با یکدیگر در ارتباطند .موسس و مدیر مسئول شرکت موسویها

shaghayegh mousavi,mousavihaشرکت هنرگستران خلاق موسویها


دو دهه فعالیت در هنر و صنعت

شرکت موسویها،تولید محصولات تبلیغات محیطی،محصولات تبلیغاتی در راستای تشکیل یک مجموعه دانش محور متکی بر ایده ، طراحی و تولید محصولات تبلیغات محیطی، محصولات تبلیغاتی و مدیریت اجرای پروژه در خرداد ماه سال 1396 تاسیس شد.شرکت موسویها به هدف طراحی محصولات جدید متکی بر خلاقیت در حوزه های مختلف صنعت و خلق آثار هنری تاسیس گردید. تامین هزینه های یک مرکز تخصصی طراحی که تحقیق، توسعه و اجرای ایده های خلاق را پشتیبانی میکند نیاز به فعالیت هایی در عرصه تولید و صنعت دارد .

نیاز به تاسیس

موسس این مجموعه طراحی و مدیریت اجرای پروژه های تبلیغات محیطی و تولید محصولات تبلیغاتی متعددی را  طی دو دهه گذشته بر عهده داشت.

شاید انجام این محصولات تبلیغاتی بی ربط به فعالیت های گذشته نباشد.

کپی آثار هنری ، تابلوهای نقاشی ،نقاشی های دیواری، اجرای پرتره های متعدد از شخصیتها و شهدای ارزشمند جنگ تحمیلی در ابعاد مختلف، اجرای نقوش برجسته و شرکت در ،نمایشگاه ها،دوسالانه ها،انجمن ها و نشستهای هنری با هنرمندان خلاق ، انگیزه و اهداف جدیدی را پیش روی این مجموعه قرار داد.

ساخت ماکتهای مقیاسی در صنایع نظامی که بعضی از آنها  در موزه صنایع دفاع موجود است تجربه ای متفاوتی را درطراحی و تولید محصولات دقیق در اختیار قرار داد .

دهه هشتاد

دهه هشتاد شرایط برای خلق و اجرای کارهای هنری فراهم نشد . فضا به نحوی برای ادغام هنر با صنعت مهیا گردید .

طراحی ، محاسبه و تولید تابلوهای تبلیغاتی، استند، کاور، کانکس، سایبان و آلاچیق، المان های شهری فاصله چندانی با هسته مرکزی هنر نداشته و به نوعی پیرامون موضوع هنر و طراحی خلاق دور میزد .

در پی نیاز بازار تبلیغات محیطی تابلوی اسکرولینگ فلکسی با تکیه براصول مهندسی و بدون کپی برداری از نمونه های خارجی طراحی و ساخته شد .

این محصول به دلیل مکانیزم متفاوت ،طراحی منحصر بفرد و کارایی مطلوبش در مجموعه اختراعات قرار گرفت و به ثبت رسید .

همکاری با صنایع

موسویها محصولات صنایع مختلفی را طی سالهای اخیر طراحی و ارائه داده است .

به جهت تعهد مجموعه اعلام نام و مشخصات محصول و سازندگان آن مقدور نیست .

هم اکنون پس از گذشت بیست سال  با ثبت شرکتی با محوریت هنر خلاق T راه اندازی و گشایش کارگاه هنر و صنعت، همکاری با پیشکسوتان و خوشنامان صنایع مختلف، مصمم بر تولید آثارارزشمند در این حوزه ا ست .

امیدواریم بتوانیم  با تکیه بر تجربه ،دانش فنی بدست آمده و همکاری نزدیک با  صنایع پیشتاز ، آثاری عرضه کنیم که در خور یک نهاد هنری و خلاق باشد.

Translate »