حروف سازی
حروف برجسته
سپتامبر 27, 2017
لایت باکس،بک لایت های تبلیغاتی
سپتامبر 30, 2017

تابلو راهنمای طبقات

این نوع از تابلو ها وظیفه راهنمائی و نشان دادن مسیر را به مراجعین برعهده دارد .

تابلوهایی که در ورودی ها ،سازمان ها و ادارات متصل میشوند علاوه بر راهنمایی مراجعین ،وظیفه اصلاح نما و زیباسازی محوطه را بر عهده دارند. کیفیت و زیبایی و انطباق بر اصول فنی و معیارهای جهانی مواردیست که باید از این تابلو ها انتظار داشت .

در سالهای اخیر طراحی و ساخت این نوع تابلوها در هر شکل و اندازه ای صورت گرفته است بطوری که بسیاری از مراکز اداری ، درمانی و خدماتی برای کاهش هزینه اقدام به سفارش این نوع تابلوها به ارزان ترین شکل ممکن کرده اند به همین جهت اجرای این تابلو ها با ورق و سطوح کامپوزیت رایج شده و از لحاظ شکل ظاهری با نمونه های دیگر فرق چندانی ندارد

تصاویر استفاده شده در این صفحه به منظور معرفی و آشنایی با انواع تابلو استفاده شده و الزاماً تولید هنرگستران نمیباشند .


اصولیترین و کاربردی ترین نوع تابلوهای راهنمای طبقات تابلوها و متد طراحی بلژیک است که مطابق تعاریف ، مقررات ملی و استاندارد ساختمان و معابر اروپا عرضه شده است .

مواد اصلی این تابلو ها از آلمینیوم آنادایز شده بوده و مطالب و اشکال یا به تکنیک چاپ تخت یا به روش استیکر و کاتر برآن اجرا میگردد .

نکته قابل اهمیت تابلو های راهنمای طبقات و مسیر وجود ابعاد مختلف ،قطعات متنوع و امکان اتصال و تعویض آسان است . قطعات توسط گیره ها و درپوش های نگهدارنده متصل شده و به راحتی جابجا می گردند.

از امتیازات و برتری آن تمیز کردن آسان سطوح و قابل شستشو بودن است .به دلیل نبود برجستگی در سطح هیچ مانعی برای تمیز کاری آن وجود ندارد.

سبکی و وزن اندک تابلو نسبت به سایر مواد ف اتصالات فنی و محکم ، امکان بازیافت تمام قطعات ، سرعت در تولید و نصب سریع از دیگر امتیازات این تابلو ها به شمار می آید .
به دلیل وجود مقاطع مختلف ابعادی امکان ساخت و اجرای تابلو در تعداد و ابعاد مختلف به آسانی امکانپذیر است .

در میان دسته های متنوع این محصول از قبیل ؛ تابلو های محدب ، تخت ، یک طرفه و دوطرفه ، دیواری ، آویز ، سقفی ، با روکش پلکسی ، پایه دار وجود دارد.

امکان ترکیب این تابلو ها با سایر محصولات تبلیغاتی ، تابلوهای یک طرفه و دوطرفه نور دار وجود دارد ، به طوری که زیباترین اشکال محدب و تخت را میتوان تا ارتفاع 5 متر طراحی و تولید کرد .


تابلو راهنمای طبقات،تابلو راهنمای مسیر،تابلو راهنما

راهنمای مسیر،تابلو مسیر یاب و راهنمای طبقات مطابق استاندارد و مقررات ملی ساختمان وبه اشکال یک طرفه، دوطرفه،آویز، محدب، عمود بر محل نصب در کشور طراحی و تولید شده اند.

بدنه اصلی این تابلو ها از آلمینیوم آنادایز شده تشکیل شده و مطالب بر وری آن توسط چاپ تخت یا استیکر ایجاد میشود.

سبکی عمر بالا،مقاومت در برابر شرایط اقلیمی،عدم اکسیداسیون، درخشش و تازگی ،اتصالات پرتابل،باعث گردیده تا این ساختار جایگاه خود را در میان تابلو های راهنمای مسیر و طبقات بدست آورد.

این نوع تابلو نخستین بار توسط ساین صنعت وارد کشور شد و مطابق استاندارد های اروپایی طراحی و اجرا گردید .هر چند بسیاری از قطعات آن بعدها در کشور تولید شد اما آنچه مورد نظراست روش ومتد آن است که مطابق یک معیار تعریف شده و فنی طراحی و اجرا گردید.

بسیاری از مراکز درمانی، فرودگاه ها و ادارات در داخل و خارج کشور از این نوع تابلو ها  استفاده میکردند.

مقاطع مختلف

در تولید این نوع تابلو همه مقاطع مورد نیاز که با استاندارد های اروپا مطابقت دارد طراحی و تولید شده . به همین دلیل الگوهای مختلفی را میتوان از ترکیب این مقاطع بدست آورد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص مقاطع ،میتوانید بر روی کلید مربوطه کلیک کرده و فایل آن را دانلود نمائید.

برای کاهش قیمت امروزه از ورق های کامپوزیت پانل که شباهت زیادی به سطوح آنادایز دارد استفاده میشود اما حاصل کار هرگز با نمونه اولیه و تخصصی ان مطابقت نخواهد داشت  .

 

 

Translate »