MOUSAVIHA

کیوسک خودپرداز
فوریه 3, 2017
تابلو راهنمای مسیر و طبقات
سپتامبر 30, 2017


تابلو تبلیغاتی : حروف برجسته

در برخی از تابلوهای تبلیغاتی اجزای اصلی تابلو بصورت برجسته اجرا می شود .این برجستگی میتواند با مواد اولیه مختلف ایجاد شود . به تناسب ابعاد، شکل ظاهری و نتیجه مورد نظر با یک دیگر متفاوت است . به همین منظور برخی از اجزای تابلو یا توسط پلکسی گلاس یا چلنیوم به شکل برجسته اجرا می گردد. اما این برجستگی در مواد اولیه چلنیوم محدود است ، به دلیل ابعاد محدود چلنیوم که بیشترین مقدار آن در کشور از سیزده سانت تجاوز نمیکند ،امکان حروف سازی با قطر قلم های زیاد و برجستگی بیشتر را ندارد. پلکسی گلاس نیز به دلیل شکل مواد نباید برجستگی بیشتر از این مقدار را از آن توقع داشت . ورود مواد کامپوزیتی که به شکل ورق های دوجداره موجود است تا حدودی این مشکل را بر طرف ساخته اما به جهت طول محدود ورق ها ،حروف باید درز های متعددی را در خود جای دهد . در هر صورت امروزه اصطلاح حروف برجسته تنها به دو دسته از حروف سازی اطلاق می گردد.حروف پلاستیک و حروف چلنیوم . دستگاه های ساخت حروف چلنیوم به صورت خودکار قابلیت آماده سازی بیش از پنجاه متر در ساعت را دارد . اما اتصالا ت و تکمیل نهائی حروف باید توسط انسان صورت گیرد.

ساخت حروف برجسته از باریکه های فلزی ،آلمینیومی، استیل ، مس ، برنج ، باریکه های استاتیک ، فلزات آنادایز شده و رنگی ،یکی از پرکاربردترین نوع حروف سازی مدرن است . ساخت حروف با چلنیوم و پلاستیک هرگز به ظرافت این نوع حروف نخواهند رسید . ماشین آلاتی ساخته شدند که حروف را به زیباترین شکل ممکن ایجاد میکنند . در تمام این موارد آخرین و دقیق ترین بخش نهایی ساخت را یک صنعت کار با ذوق و ماهر بر عهده دارد.

این نوع به دلیل زیبائی و ظرافت میتوانند در دید مستقیم و نزدیک قرارگیرند . بسیاری از برندها و نام های تجاری حروف و نقوش برجسته خود را به این روش تولید میکنند.

تصاویر استفاده شده در این صفحه برای تشریح مطلب استفاده شده و به منله ادعای تولید توسط نویسنده مقاله نیست


موضوعات مختلفی در اجرای یک حروف برجسته موثرند .

نوع و رنگ پلکسی گلاس موردنیاز، نوع دیواره ، رنگ و نوع اس ام دی ،جنس و شکل زیرسازی و نحوه انتقال جریان برق مهم ترین این مواردند.

از مهم ترین موضوعات در تولید حروف برجسته . ارتباط ارتفاع دیواره کناره با تراکم لامپ های داخل حروف است .مهم : این صفحه به منظورمعرفی و آشنایی مشتریان با حروف برجسته تدوین شده است


حروف پلاستیک

ساخت حروف با ورق های پلاستیک ( پلکسی گلاس )
پلکسی گلاس در صنعت ساخت حروف کاربرد فراوان داشته و این صنعت را متحول ساخت .ساخت حروف برجسته از ورق پلکسی گلاس در رنگ های مختلف که به راحتی نور را از خود عبور دهد ، نیازهای بازار تبلیغات و حروف سازی را تا مقدار قابل ملاحظه ای بر طرف کرد.

صفحه توضیحات بیشتر درحال تنظیم و بروز رسانی است

ساخت حروف برجسته از باریکه های فلزی ،آلمینیومی، استیل ، مس ، برنج ، باریکه های فلزی  استاتیک شده  ، فلزات آنادایز شده و رنگی ،یکی از پرکاربردترین نوع حروف سازی مدرن است .

ساخت حروف با چلنیوم و پلاستیک روشی رایج در این صنعت بوده و هنوز ادامه دارد .

امروزه ماشین آلاتی ساخته شدند که حروف را مطابق طرح داده شده تولید میکنند .

در تمام موارد آخرین و دقیق ترین بخش ساخت حروف را یک صنعتکار با ذوق و ماهر بر عهده دارد.