MOUSAVIHA

نقوش برجسته
نقش برجسته،سفال،نقاشی برجسته سفالی
ژانویه 4, 2017
گرافیک و طراحی
گرافیک
ژانویه 4, 2017

نقاشی : خلق آثار هنری

خلق یک اثر هنری با روشها و مواد مختلفی انجام می پذیرد .یکی از شاخه های هنر تجسمی نقاشیست .در این روش هنرمند با استفاده از مواد اولیه ، رنگ و روغن ، آبرنگ ، قلم سیاه ، مداد یا گچ و ذغال محصول خود را بر روی سطوح مختلف پدید می آورد . این سطح می تواند کاغذ ، دیوار ، چوب یا بوم باشد. امروز نوع دیگری از نقاشی رواج یافته که به آن نقاشی دیجیتال میگویند . در این روش هنرمند اثر خود را با ابزار و نرم افزارهای کامپیوتری ایجاد می کند. هر هنرمند میتواند در زمینه ی خاصی از نقاشی فعالیت کند .منظره سازی ، طبیعت بیجان ، پرتره و نقاشی آزاد موضوعات مختلف در این هنر بشمار می آیند . اما سبک و روش اجرای کار الگوهای مختلفی دارد که هنرمند در دوره زمانی خاص نمیتواند از آن خارج شود.


بیست و پنج سال فعالیت در عرصه هنر های تجسمی

هنر در دوران جوانی به ترسیم اشکال و احجام خلاصه می شود. پس از تمرین های مکرر و تسلط بر هنر رئال ،هنرمند به دنبال انتقال مفاهیم ونشان دادن احساسات درونی نوع انسان است، عشق به کشف و شناخت وجودی هنر نه در تعاریف ارسطو و افلاطون و نه در کتب تولستوی و نه درمباحث ویتگنشتاین یافت شد. تنها راه نزدیک شدن به این ذات متصل به کمال تجربه است . هنر بعد از فراگیری علوم خط ، فرم و دانش رنگ توسط هنرمند راهی پر مشقت پیش روی او قرار میدهد.

امروز هم برای خلق آثار مستقل و هنری نیاز به حمایت احساس می شود . اکثر هنرمندان برای تامین این مقدمات به مشاغل درآمد زا و غیر مرتبط مشغولند تا بتوانند . عرصه هنر را جدای اقتصاد شکل دهند.شرکت موسویها با فعالیت خود در زمینه طراحی و تولید محصولات تبلیغاتی ، محصولات صنعتی و اجرای سازه های معماری و شهری و پرداختن به تولید در محصولات جدید صنعتی سعی در تامین استقلال مالی برای گالری هنری خود دارد و خلق و تولید پدیده های هنری خود را به طور مجزا و مستقل پیش می برد. شاید در نقاشی ها ، آثاری کپی از نقاشان نامدار جهان به چشم بخورد. که این موارد به سفارشات هنر دوستان ختم میگردد.

در طول مدت فعالیت هنری موسویها .بیش از یکصد اثر نقاشی روی بوم ، پنجاه اثر آب و رنگ ،چند اثر کلاژ ،تعدادی اثر حجمی تولید شد که در نمایشگاه های جمعی و فردی بفروش رسید .گالری هنری موسویها پس از احداث آتلیه ، برنامه ده ساله ای برای خلق آثار خود در نظر گرفته که امیدوار است به لطف پروردگار با همکاری اعضا آن را بزودی آغاز کند


تصاویر زیر نمونه ای از نقاشی های اجرا شده گالری هنری موسویها در سالهای گذشته است .

گالری موسویها در زمینه اجرای پروژه های نقاشی، تولید آثار هنری، نقاشی پرتره ، و خلق آثار هنری فعالیت دارد.

برخی از آثار، کپی آثار نقاشان نامدار جهان است


نقاشی دیواری ، کپی اثر ایوان شیشکین نقاش روس .رنگ و روغن (ابعاد 130 در 320 ) سانتیمتر

نقاشی

نقاشی هنر درک پیرامون ماست.

نقاشی فهم انسان از رنگ هاست،نقاشی هنریست زمینه سازتعالی هنرمند .

هنرمندی که نقش میزند،به آفرینندگی میرسد و هنر آفرینش را تمرین میکند.

نگاه نقاش نگاهی عمیق ،جستجوگر،خلاق و زیرکانه است ،

نقاشی بستریست برای تقویت آفرینش ،برای دقت و ظرافت ، برای خوب دیدن و خوب آفریدن .

آنچه نقاش می نگرد عمق مفهوم وجود است و آنچه خلق میکند ،واقعیتیست که حقیقت را در خود جای داده است .